Už si to přiznejte

25.04.2013 20:26

Kdy už konečně přiznáte milí demokraté, že jste definitivně v loji? Kdy už konečně připustíte, že jste sice odstranili komunismus, ale nic lepšího jste nepřinesli? Kdy už vám konečně dojde, že jste jen vytvořili jiný hnusný svět, který je v konečném důsledku stejně odporný, jako ten, co tu byl?
Vy, Chartisté, demonstranti z Václaváku, co zvonili klíčema, vy politici, občansští demokraté, sociální demokraté, politici, prezidente Klausi, Havle, Zemane, i vy ostatní, co jste to zažili a co jste si tu změnu tenkrát přáli, kdy už si připustíte, že jste to od začátku dělali špatně?
Kdy už pochopíte, že jste od začátku netvořili žádnou demokracii a kdy vám dojde, že nadšení pro svobodu ještě neznamená automaticky kvalifikaci pro revoluci?
Generace komunistů za pár let vymře a za pár dalších let už si tu dobu nikdo nebude pamatovat, ale vám poděkují jednou naši potomci za tu hnusárnu, kterou teď dopouštíte.
Je dost pravděpodobné, že komunisti se brzy stanou nostalgickou legendou, ne proto, že by takoví byli, ale proto, že je budou porovnávat s vámi a s tím, do jakého světa nás ženete.
Kdy už si vy všichni ušlechtilí reformátoři přiznáte, že nic neumíte, jen se ozýváte, ale skutek utek? Kdy už si všichni přiznáte, že jste zbabělí kašpaři, kteří se třesou, kdykoliv zaslechnou slovo Revoluce nebo Změna? Kdy si přiznáte, že jste jako generace selhali, že nevíte, co s tím, neznáte na to žádný recept, kdy už si přiznáte, že jen tak tápete, ale nevíte?
Kdy si přiznáte vy, co na tomhle systému vyděláváte, že jste prachobyčejní zloději a nejspíš taky jednou jako zloději skončíte?
A kdy si přiznáte vy, co tenhle systém podporujete a uznáváte, že to děláte jen pro vaše ego, aby jste se nemuseli dívat pravdě do očí, aby jste nemuseli připustit, že si zasloužíte naplivat do obličeje, protože jste generace, která nezvládla nic, jen nakupit problémy a schovat to za vypůjčené peníze?
Kdy už si připustíte svoji neschopnost, svojí aroganci, kdy už pochopíte, že patříte na smetiště dějin všichni bez rozdílu, kdy už pochopíte, že na svůj úkol nestačíte a proto vám také nebude žádná náprava poměrů svěřena?
Běžte se všichni stydět, běžte se omluvit svým dětem a poproste je, aby to za vás napravili. Poproste je, ať vám odpustí ten brajgl, co jste nasklýádali na hromadu.
Až si to všichni uvědomíte, až si všichni uvědomíte vaši neschopnost, malost, hloupost a malichernost. až si uvědomíte, že jste ve jménu svobody tvořili tyranii, až si uvědomíte, že jste ve jménu demokracie stvořili oligarchii a že jste si ve jménu lidských práv upletli bič z peněz a spotřeby, pak snad budete mít šanci se obrodit.
Až pochopíte, jak mizerní jste byli hospodáři, až si uvědomíte, jak mizerní jste filozofové, až si uvědomíte, jak velcí jste hlupáci, tak pak máte šanci s tím něco udělat.

Já si to uvědomil včera. Jdu se omluvit svým dětem a budu doufat, že oni s tím něco udělají. My jsme jen generace, která promrhala dědictví otců. Oni snad budou jiní, oni snad zase nějaké dědictví vytvoří.