Nemůžu si pomoci, ale zdá se, že v této zemi je také dost blbců

06.02.2013 17:16

Nejprve jeden odkaz: https://www.petice24.com/zachrate_kulturu_2013

 

Čtu si tak petici o záchraně kultury, protože je zoufale podfinancovaná. A hádejte na koho má být touto peticí apelováno? Na ministryni Hanákovou, toho času v TOP09, spolupracovnici a podřízenou Karla Schwarzenberga. Máme týden a kousek od prezidentských voleb a pod peticí, která kritizuje manažerská pochybení naší ministryně, jsou podepsáni ti stejní, kteří před týdnem demonstrativně volili Karla, který jak víme, je lidu blíže. Pod touto peticí jsou podepsáni novináři, kteří se nejvíce opírali do Miloše Zemana a nejvíce adorovali Karla Schwarzenberga. 

 

Jen tak namátkou - Tomáš Halík, Adam Drda, Miloň Čepelka, Jiří Grygar, Jiřina Šiklová a další a další. 

 

Proč podepisujete petice? Vždyť Karel je lidu blíže, volili jste ho, nám všem jste ho vnucovali! To nemůže na oplátku udělat takovou bezvýznamnou maličkost, aby té Hanákové řekl, aby trochu předělala rozpočet? To mu nemůžete poslat nějakou vrchostenskou supliku? Vždyť ministerstvo kultury dostalo dokonce peníze navíc! Nebo nám Karel zase nekouká na podřízené? Zase se neplete nikomu ani z vlastní strany do řemesla? To je ten který nám lidem měl být blíž a být prezidentem všech? 

 

Sakra, nejsme o rok dál, ani o měsíc dál. Od prezidentské volby nás dělí jedenáct dní!

 

Řekněte mi, v jakém Matrixu to žiju? Stejný člověk, který by se rozdal pro Karla, se  o pár dní později se opře do jeho kolegyně a nejspíš i osobní kamarádky? Vždyť jste tvrdili, jak se Karel nemá žádný škraloup! Tvrdili jste, že se neobklopuje problémovými lidmi! Ejhle, o deset dní později už se problémovými lidmi obklopuje a byl jimi obklopen i předtím.

To už jsem tak zapadl hubou do hnoje, že nedokážu vidět ten jasný rozdíl? Ne, prostě nedokážu. Nevidím, kde je ten předěl mezi dobrým Karlem a špatnou Hanákovou. Nedokážu vidět ten předěl, který tak zásadně odděluje předsedu od stranické kolegyně. 

 

Stejně tak nechápu, jak je možné, že se na textu petice shodli Karlovi obdivovatelé, kteří nám ostatním vynadali do rudých a hnědých prasat, kteří by nám za hlas pro Zemana ani ruku nepodali s klasickými levičáky, kteří ministryni kritizují dlouhodobě. Je to týden a kousek, co byl Martin Dejdar vláčen v bahně, Jan Keller snad nesměl ani na ulici za své levičáctví a najednou už nevadí, že volili Zemana. Jan Keller je v klidu podepsaný s organizátory pod peticí vedle Šiklové. Před týdnem by ho Šiklová snad zastřelila. To je jako pragmatismus? Karla na hrad a zemanovy voliče do basy, ale teď už jsme rádi, že jsou rudá a hnědá prasata ochotna podepsat pamflet, abychom my nepřišli o peníze na projekty? 

Rozumějte, mně nevadí ta petice. Naopak s chutí ji podepíšu také. Ale nechápu, jak se na ní může podepsat Šiklová, Drda a Grygar. Vždyť ti přece veřejně podporují toho, kdo k tomuto nastavil kormidlo. Pamatujete? Spot kapitána, který potápí oranžovou loď a vymetá červené krysy? Tohle jste volili, tohle se vám líbilo, Jiřko, Adame, Čepelko a s tebou celé DJC, co podporovalo Karla jako jeden muž. Teď dochází peníze? Teď už vám nevadí rudé a oranžové socky, co dotáhly na hrad Miloše? Teď už jste rádi, že vám pomáhají proti té stejné straně, kterou jste před týdnem vynášeli v osobě jejího předsedy do nebe?

 

Ne, tohle není pragmatismus, tohle je prostě debilita. Tohle prostě Vidlák nepochopí. Mám normálně chuť na sebe zveřejnit e-mail, aby se našel někdo, kdo mi to vysvětlí, protože já na to ve své vesnické omezenosti prostě nestačím.  Máte tam v Praze ještě víc takových tatrmanů?